Sıkça Sorulan Sorular

Ürün açıklamasında otomatik teslimat ibaresi bulunan ürünler sipariş sonrası otomatik olarak mail adresinize iletilmektedir. Otomatik teslimat olmayan ürünlerin teslimatı mesai saatleri içerisinde 15 dakika içerisinde mail adresinize iletilmektedir.

Formattan sonra yada başka bir cihaza lisansınızı taşımak istiyorsanız aşağıda ki adımları yapabilirsiniz. Bu bir taşıma taktiğidir.

Windows 10’da (1607 veya sonraki bir sürümü), Microsoft hesabınızı cihazınızdaki Windows 10 dijital lisansıyla ilişkilendirin. Daha sonra önemli bir donanım değişikliği yaparsanız Etkinleştirme sorun gidericisini kullanarak Windows’u yeniden etkinleştirebilirsiniz.

İlk olarak Microsoft hesabınızın (Microsoft hesabı nedir?) Windows 10 dijital lisansınıza bağlı olup olmadığını öğrenin.

Başlangıç  düğmesini ve ardından Ayarlar  > Güncelleştirme ve Güvenlik  > Etkinleştirme  öğelerini seçin.

Microsoft hesabınız bağlıysa Etkinleştirme sayfasında şu iletiyi görürsünüz:

Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi.

Bu iletiyi göremiyorsanız hesabınız bağlı değildir. Bunun yerine Hesap ekle seçeneğini kullanabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler:

Microsoft hesabınızı eklemek için yönetici olarak oturum açın. Bir yönetici hesabı kullandığınızı doğrulamak için Başlangıç  düğmesini ve ardından Ayarlar  > Hesaplar  > Bilgileriniz ‘i seçin. Adınızın altında Yönetici yazdığını görürsünüz. Yönetici değilseniz Yerel kullanıcı veya yönetici hesabı oluşturma başlıklı makaleye bakın.

Yönetici‘nin üstünde bir e-posta adresi görüntülenip görüntülenmediğini denetleyerek yönetici hesabının aynı zamanda Microsoft hesabınız olduğunu doğrulayın. Bir e-posta adresi görüntüleniyorsa bu bir Microsoft hesabıdır. Değilse yerel bir hesap kullanarak oturum açmışsınız demektir.Henüz bir Microsoft hesabınız yoksa Yeni bir Microsoft hesabı oluşturma başlıklı makaleye bakın.

Yönetici olduğunuzu ve Microsoft hesabınızı kullandığınızı doğruladıktan sonra Etkinleştirmesayfasına geri dönün, Hesap ekle‘yi seçin,Microsoft hesabınızı ve parolanızı girin ve ardından Oturum aç‘ı seçin.

Microsoft hesabınız eklendikten sonra Etkinleştirme sayfasında Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi ifadesini görürsünüz.

Teslim aldığınız üründe herhangi bir hata ya da kusur olması durumunda, teslim aldığınız tarihten itibaren 7 iş günü içinde firmamızla irtibata geçerek bildirimde bulunulması gerekmektedir. Ürünü teslim aldığınız şekilde anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile karşı ödemeli olarak, faturasını da pakete ekleyerek geri gönderiniz. Tarafımıza ulaşan ürün gerekli kontrollerden geçtikten sonra, talebiniz doğrultusunda işlemleriniz yapılmaktadır.

Dijital lisans anahtarlarını kontrol edip tarafınıza teslim etmekteyiz. Herhangi bir sorun yaşamazsınız. Sorun yaşamanız halinde bizimle iletişime geçip destek alabilirsiniz.

Almak istediğiniz ürünü seçip, “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak sepetinize ekleyiniz. Sepetinizden “Satın Al” butonu ile sonraki aşama olan teslimat ve fatura bilgileri bölümüne geçiniz. Daha sonra ödeme seçeneklerinizden tercih ettiğiniz ödeme şeklini seçiniz.Ödeme tutarı, KDV ve kargo taşıma ücreti dahil olacak şekilde hesaplanmaktadır. İstenen bilgilerini girdikten sonra sözleşmeyi inceleyip onaylayın ve siparişi tamamlayınız.

Şahıs adına kesilecek faturalarda ( gerçek kişiler ) TC kimlik numarası (29/08/2006 tarihli, 26274 sayılı Resmi Gazete’de tebliğ edildiği üzere 1/1/2007) bulunması zorunludur. Firma ( tüzel kişiler ) faturalarında vergi dairesi ve vergi numarası bulunması zorunludur.

Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler internet üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına (SSL) ulaşır.

Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Aldığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı takdirde, müşteriye siparişiyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-posta gönderilir. Satın alınan ürün, önceden anlaşılmış olan güvenilir bir kargo şirketi ile müşterinin seçtiği biri tarafından, siparişi teslim alacak kişiye kimlik gösterilmesi karşılığında teslim edilir. Eğer aldığınız ürün dijital ürün ise sipariş esnasında vermiş olduğunuz e-mail adresine gönderilir.

Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir ve sipariş takip modülüne yönlendirecektir. Sipariş numarası, ödeme ve sipariş takip aşaması için gereklidir.

ESD Lisans üzerinden yapacağınız tüm alışverişler Paraşüt Entegrasyon ile gün içerisinde otomatik olarak faturanız mail adresinize iletilmektedir.

ESDLisans 2017’den beri dijital platformlarda satış yapmaktadır. Fiziksel mağazamız bulunmamaktadır.

Mobil onay ile çevrimiçi onay arasında sadece etkinleştirme aşaması farkı vardır.  Çevrimiçi onaylı lisanslar anında etkinleşirken mobil onay lisanslar basit ve kolay bir işlem yaparak anakartınıza tanımlanıp etkinleştirilmektedir. Mobil onaylı lisansları etkinleştirirken telefon ile arama yapmanıza gerek yoktur. Microsoft API desteği sayesinde kurulum adımlarında iletilen websiteden onay kimliğinizi alabilirsiniz.