Windows Server Lisansları

6 Ürün içerisinden
1 / 1

Windows Server Lisansları

Windows Server Lisansları iş yönetimi açısından oldukça önemli yazılımlar olarak öne çıkıyor. Microsoft tarafından geliştirilen işletim sistemlerine atanan server yazılımları ile veritabanı oluşturmak, tutmak ve yönetmek çok kolay hale gelmektedir. Özellikle teknolojinin sürekli olarak büyümesi ve gelişmesi ile birlikte önemli seviyede veri birikiminden söz etmek olasıdır. Verilerin kullanılması için ise windows server lisansı sayesinde yazılımları sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Server Yazılım Lisansları

Server SQL lisansları ile birlikte veri depolama, yönetme ve işleme çok kolay hale geliyor. Büyük miktarda bulunan bilgilerin depolanmasında günümüzde en performanslı ve güvenli yöntem olarak öne çıkan server yazılımları ile veri tabanları kolayca oluşturulmaktadır.

Veri tabanları yapıları gereğince en güncel verileri tutmaktadır. İşletmelerin günlük verilerini depoladıkları yerler olarak kullandıkları veri tabanlarının yanında analiz ve raporlama yapabilmek için geçmişe dönük olarak verileri tutan veri ambarları da bulunur. Her ikisi de teknik olarak server yazılımları ile kontrol edilir ve yönetilir. Veri tabanları ile analiz ve raporlama yapmak da söz konusudur.

SQL server lisans sayesinde Microsoft tarafından geliştirilmiş olan server yazılımı popüler ve işlevsel olarak öne çıkar. İlişkisel veri tabanı sistemi kapsamında veriler tablolar şeklinde tutulmaktadır ve farklı tablolar arasında da mantık çerçevesinde bağlantı oluşturulmuş durumdadır.

SQL server için pek çok farklı sürüm söz konusudur. Bu yüzden ucuz SQL server lisans satın alırken sorunsuz kullanım için sürüm farklılığı da göz önünde tutulmalıdır. Standart, Business ve Enterpise gibi çok farklı sürümlere sahip olan yazılımın, Express sürümü ücretsizdir. Ancak bu sürüm son derece kısıtlıdır ve genel olarak eğitim amacıyla kullanılmaktadır.

Ücretli yani lisans gerektiren sürümlerde büyük verilerin saklanması ve yönetilmesi mümkün olduğundan sunulan server yazılım lisansları ile birlikte programları hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sorunsuz Server Yazılımları

Sorunsuz server yazılımları ile birlikte veri tabanı oluşturmak ve yönetmek çok kolay hale geliyor. İşletmeler açısından çok önemli olan server yazılımları, bilgiyi yönetme ve depolama açısından fark yaratıyor. Verilerin işlenmesi, sorgulanması ve raporlama işlemlerinin kolay şekilde yapılmasını sağladığı için bu yazılımlar her işletmenin teknik konularda önemli bir fayda ve avantaj bulmasına yardımcı oluyor.

Server yazılımları lisansı ile birlikte kullanacağınız programın tüm özelliklerine sahip olabilirsiniz. Bu kapsamda da web sitesi işlemlerinden masaüstü programlarına kadar ihtiyaç duyulan geniş yelpazede tüm veri tabanı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Veri madenciliği konusunda da yardımcı olacak bu yazılımlar; veri analisti, yapay zeka uzmanı ve veri mühendisleri tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

Lisanslı Microsoft SQL Server ile birlikte tüm özellikler kullanılabilir hale geliyor. Yazılımlar ile verileri taşımadan ya da çoğaltmadan tüm veri varlıklarında sorgulama yaparak verilerden içgörü elde edebilirsiniz. SQL Server kapsamında yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verileri kolayca bir araya getirebilirsiniz. Bu kapsamda da TSQL veya Spark gibi aracılar ile verilere çok daha kolay şekilde erişim de sağlayabilirsiniz.

Tüm veri kümeleri, makine öğrenimi modellerinin eğitilmesi, saklanması ve çalışır hale getirilmesinin yanında analiz edilmesi, verilerin toplanması, depolanması ve hazırlanması için tüm gerekli olan araç ve sistem de sağlanacaktır.

Tercih edeceğiniz SQL server yazılım lisansı ile farklı işletim sistemlerine dönük olarak da sorunsuz kullanım elde edebilirsiniz. İş açısından kritik olarak sayılacak iş yükünüzü hafifletmek ve performans anlamında önemli iyileştirmeler yaşamak için büyük yararlar sunacak olan Server yazılımları sağlanan lisans hizmeti ile birlikte çok daha kolay, erişilebilir ve herkesin ihtiyacını karşılayacak seviyeye geliyor.