Office Lisansları

13 Ürün içerisinden
1 / 1

Office Yazılımları

Ev ve işyeri kullanımları için çok önemli olan Office programları için lisans seçenekleri sayesinde programları sorunsuz kullanabilirsiniz. Farklı yazılımlardan oluşan Office programları, iş tanımına en uygun şekilde Microsoft tarafından geliştirilmiş olan araçlardır. Yazılım temel olarak bilgisayarda çeşitli görevleri yapmaya olanak tanıyan ve kullanımı kolay programlardır. Okul ve iş dünyası için sıklıkla kullanılan yazılımlar arasında ise Office programları geliyor. Office programlarının sorunsuz çalışması için Office lisans satın al seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Office Lisans Çeşitleri

Microsoft tarafından geliştirilen Office, farklı iş tanımlarına uygun olan pek çok programı barındırır. Office ise bu programların genel adlandırılmasıdır. Office yazılımları ile yazı yazma başta olmak üzere sunu, planlama, hesaplama, veri depolama gibi çok farklı sektörlere uygun olan işler yapılabilir. Bu yazılımlar özellikle iş dünyasında büyük rağbet görmektedir. Okul, hastane ve devlet daireleri gibi alanlarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Aynı zamanda ofis, işyeri veya benzeri alanlar için de yine gereklilik olarak kullanılır.

Öğrenciler için de önemli olan Office programlarını sorunsuz kullanmak için Office lisansları kullanılmalıdır. Lisans olmadan kısa bir deneme süresi bulunan ve bu süre bittikten sonra herhangi bir işlem yapmaya olanak vermeyen Office yazılımları, lisanslar ile sorunsuz şekilde kullanılır hale geliyor.

Office lisans yazılımları pek çok seçeneğe ayrılır. Kullanım türüne ve ihtiyaca göre bu yazılımlar seçilmektedir. Genel olarak ise parça lisans yerine bütünlüklü lisans bulunmaktadır. Örneğin sadece Office Word kullanacak olan bir kullanıcının sadece Word için geçerli olan bir lisans bulması olanaklı değildir. Lisans, Office sürümünde bulunan tüm programlarda geçerli olur ve bir kez bu lisans alındığında Office’e dahil olan programların hepsine erişim sağlanır.

Ancak kullanıcı isteklerini de göz önünde tutmak adına Office tarafından sürümlerde farklılık bulunur. Ev kullanıcıları için Office ev lisansı almak yeterli olacaktır. Ev bilgisayarlarında genelde temel Office programları yer alır ve günlük kullanımı fazlasıyla karşılar. Bunun yanında iş yaşamında, işin de tanımına göre çok farklı programlara ihtiyaç duyulacağı için ticari Office sürümü kullanılmalıdır.

Bazı Office sürümleri farklı dil seçeneklerini de barındırır, bu kapsamda farklı dillerde programların kullanılması gerekiyorsa çoklu dil desteğine de dikkat edilmelidir. Bazı Office lisansları aynı zamanda Microsoft’un haberleşme yazılımı olan Skype için de çeşitli özellikler içerebilir. Örneğin alınan lisans Skype’ı da kapsıyorsa aylık 60 dakika olacak şekilde tüm dünya genelindeki Skype kullanıcılarını aramak mümkün olacaktır.

Office lisans yazılım paketlerinin bazılarında bir kerelik lisans yer alır ve bu lisans uygulandığında ömür boyu kullanım olanağı sunulur. Bazı paketler ise güncellenen sürümler göz önünde tutularak yeniden lisans işlemi yapılmasını gerektirebilir.

İhtiyaca Uygun Office Lisansları

Office sürümleri ve içerikleri farklılık gösterdiği için Office ucuz lisans al seçeneği öncesinde hangi sürüm için lisans alacağınıza karar vermeniz gerekir. Office çıkış yaptığı yıllara göre farklı isimler ile anılmaktadır. En yaygın olanları Office 2007, Office 2013, Office 2016 ve Office 2019’dur. Aynı zamanda Office 365 lisans seçeneği de 365 olarak sunulan sürüm için geçerlidir.

Bu kapsamda tercih edeceğiniz lisansın kullanacağınız sürüm ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Lisansı satın aldıktan sonra eğer deneme süresi bitmişse herhangi bir Office programını açarak hemen ilk ekrana gelen sekmeden lisans anahtarını girerek aktifleştirme yapabilirsiniz. Deneme sürümü içindeyken aktifleştirme yapmak için de herhangi bir Office programını açıp Giriş veya Ayarlar kısmından Office lisans kodu girerek aktifleştirmeyi tamamlayabilirsiniz.