Windows 8.1

1 Ürün içerisinden
1 / 1
Windows İşletim Sistemi Lisansları

Windows 8.1 PRO Key lisansları ile farklı sürümlere ait lisanslara kolayca sahip olabilirsiniz. Microsoft tarafından geliştirilen Windows, geçmişten günümüze kadar kullanılan ve kullanıcıların da ihtiyaçlarını kolay hale getirmek için en popüler teknolojik ürünler arasında yer alıyor. Gelişen özellikler ile birlikte farklı sürümleri bulunan Windows, temel olarak işletim sistemi, yani bilgisayarın çalışması için gerekli olan yazılımı ifade eder. Dizüstü ve masaüstü bilgisayarların çalışması için kullanılan Windows, bilgisayarda istenen işlemleri gerçekleştirmeyi sağlar.
Normal koşullarda mağazadan bilgisayar aldığınızda bu cihaz Freedos olarak adlandırılan, herhangi bir işletim sistemine sahip olmayan cihazdır. Bilgisayarı kullanmak için ise işletim sisteminin yüklenmesi gerekir. Temelde iki ana işletim sistemi bulunur ve bunlar Windows ile MacOS’dur. MacOS sadece Apple tarafından üretilen kendi cihazlarında kullanılan bir işletim sistemi olduğundan çoğu bilgisayar kullanıcısının Windows kullandığı söylenebilir.
Windows lisans ucuz seçenekleri ile birlikte bilgisayarınızın çalışması için kullanacağınız işletim sistemine kolayca sahip olabilirsiniz. Windows’u kurduktan sonra farklı programlar, uygulamalar, oyunlar ve benzeri eylemlerinizi yapabilirsiniz. Farklı sürümlere sahip olan Windows sürümleri arasından sisteminizin için en uygun olanı da kolayca seçebilirsiniz.

Windows Lisansları Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Windows lisans satın al seçeneği kullanırken öncelikle hangi Windows sürümünü ve iç sürümünü kullandığınızı bilmeniz gerekiyor. Örneğin Windows 8.1 home lisans sadece Home sürümü için geçerlidir. Bunun yanında cihazınızın performans özelliklerine göre bit değerine de bakmalısınız. Windows 8.1 lisans 64 bit gibi bir ifade lisansın sadece 64 bit cihazlarda geçerli olduğunu gösterir. Lisansı aldıktan sonra Windows’u kurarken ya da kurulum sonrasındaki etkinleştirme ekranından çok kolay şekilde aktif hale getirebilirsiniz.